Здобутки гуртківців кафедри дитячої стоматології  за 2022/2023 навчальний рік  

Засідання студентського наукового гуртка кафедри дитячої стоматології відбувається щомісяця згідно погодженого графіка. На засіданнях гуртка розглядаються актуальні питання профілактики стоматологічних захворювань у дітей, актуальні питання дитячої терапевтичної стоматології, дитячої хірургічної соматології, ортодонтії, питання естетичної реставрації зубів і основи незнімної ортодонтичної техніки. Гуртківці мають змогу оволодівати методами наукового дослідження, розширювати теоретичний кругозір не тільки в галузі стоматології, але й в суміжних дисциплінах.

Для добору обдарованих і цілеспрямованих студентів провідних закладів вищої освіти України Благодійна організація «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива» в рамках реалізації благодійної програми «Стипендіальна програма «Завтра.UA» проводила відкритий конкурс. Конкурсну роботу (студентське дослідження) на тему «Стан неспецифічної резистентності слизової порожнини рота пацієнтів, у анамнезі яких гостра респіраторна хвороба Сovid-19» було виконано студентом-гуртківцем Лисюком Максимом Вікторовичем під керівництвом проф. Гевкалюк Н.О. Стипендіальна програма «Завтра.UA» має на меті сприяти формуванню та зміцненню нового покоління інтелектуальної та ділової еліти країни, виховувати нове покоління українців із відмінною освітою та сильним почуттям громадянської відповідальності. Конкурсна робота Лисюка М. була виконана в рамках діяльності наукового гуртка кафедри дитячої стоматології. Під час першого туру конкурсу Стипендіальної програми «Завтра.UA» було оцінено рекомендаційний і мотиваційний листи та обґрунтування дослідження, під час другого – саму конкурсну роботу та наукову діяльність апліканта, за результатами конкурсного відбору Лисюка М. було відібрано як учасника Стипендіальної програми «Завтра.UA» 2021/2022.

Крім семінарських обговорень актуальних проблем дитячої стоматології, де гуртківці підвищують рівень фахових знань, вони також мають можливість відпрацьовувати та удосконалювати практичні навички у фантомному залі кафедри.

Студенти-гуртківці кафедри дитячої стоматології періодично проводять санітарно-просвітницьку роботу в дитячих дошкільних закладах, в молодших  класах загально-освітніх шкіл, а також у Благодійній організації «Благодійний фонд «РОКАДА» (м. Чортків),  навчаючи дітей дошкільного та молодшого шкільного віку правильному догляду за зубами із використанням муляжів, фантомів щелеп.

За звітний період – 2022/2023 навчальний рік – на кафедрі було створено дві проблемні групи СНТ. На засіданні кафедри (протокол № 1 від 6 лютого 2023 р.) було розглянуто питання «Про створення проблемних груп студентського наукового гуртка».

Зважаючи на зацікавленість студентів-гуртківців актуальними питаннями сучасної ортодонтії, вважали за доцільне створити при постійно діючому студентському науковому гуртку проблемні групи з ортодонтії за наступними тематиками: «Ортодонтичне лікування вторинних зубо-щелепних аномалій зубів, зубних рядів і прикусу в пацієнтів з вторинною адентією зубів у комплексному плані стоматологічного лікування» (керівник – к. мед. наук, доц. Михайлюк В.М.) та «Комплексний підхід в розв’язанні актуальних питань міждисциплінарної стоматології» (керівник – к. мед. наук, ас. Мартиць Ю.М.).

Студенти Мартиць О. та Кушнір А. із проблемної групи з ортодонтії при постійно діючому студентському науковому гуртку приймав участь в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих ортодонтів, яка проводилась за ініціативи Асоціації ортодонтів України (м. Київ,  30 вересня 2023 р.). Вони виступили з доповіддю на тему «Способи та методи дисталізації молярів» (науковий керівник – к.мед.н., ас. Мартиць Ю.М.). На цій же конференції студентка Галайда Д.С. презентувала доповідь на тему «Дослідження розподілу шаблонів  оклюзійних контактів осіб молодого віку за допомогою BRUXCHECKER®» (науковий керівник – к.мед.н., ас. Мартиць Ю.М.).

Вже традиційно студенти-гуртківці під керівництвом викладачів кафедри приймають участь у роботі міжнародного конгресу студентів і молодих вчених. 2022/2023 навчального року гуртківці кафедри взяли участь у роботі XXVII конгресу студентів та молодих учених «Майбутнє за наукою», який відбувся в Тернополі 10-12 квітня 2023 року.

Під керівництвом відповідального за роботу проблемної групи з ортодонтії СНТ кафедри к.мед.н., ас. Мартиця Ю.М. було підготовлено та презентовано доповідь на тему «Вивчення розподілу шаблонів  оклюзійних контактів осіб молодого віку за допомогою BRUXCHECKER®» (доповідачі – студенти ІІ курсу Мартиць О., Галайда Д.). В секції «Стоматологія» студенти Мартиць Остап і Галайда Дарина посіли 2 місце.

Під керівництвом проф. Авдєєва О.В. було підготовано та опубліковано тези доповідей Шанайди Ю. на тему «Аналіз сучасних підходів щодо вибору ефективних методів досліджень захворювань тканин пародонта в умовах in vivo» та Шкляр Х. на тему «Розробка методик опитування батьків дітей молодшого віку щодо оцінки особливостей харчування».

Під керівництвом проф. Гевкалюк Н.О. було підготовано та опубліковано тези доповідей Бородько Н.А. на тему «Оцінка стану гігієни порожнини рота у дітей із епілептичною хворобою»; Назаренко І.В. на тему «Оцінка ефективності лікування карієсу зубів у дітей із використанням «Icon»; Добровольського Д. на тему «Оцінка інформованості лікарів-стоматологів щодо внутрішньо-кореневої резорбції зубів; Пинди Б. на тему «Визначення інтенсивності карієсу зубів у дітей, хворих на ДЦП».

Під керівництвом доц. Пинди М. було підготовлено та опубліковано тези доповіді Горохівського І., Скушки П. на тему «Вивчення стану гігієни порожнини рота у дітей, хворих на ДЦП».

Під керівництвом доц. Видойник О. було підготовлено та опубліковано тези доповіді Бурячек Д. на тему «Епідеміологічне дослідження дітей із поєднаним перебігом бронхіальної астми та атопічного хейліту».

Під керівництвом доц. Лучинської Ю. було підготовано та опубліковано тези доповіді Маслій О. на тему «Поширенність стоматологічних захворювань у дітей, які проживають в зоні дії інгаляційних ксенобіотиків».

Під керівництвом доц. Посоленик Л. було підготовано та опубліковано тези доповіді Сенчак І. на тему «Особливості структурної перебудови піднижньощелепної залози в умовах пострезекційної легеневої гіпертензії та при декомпенсації легеневого серця».

 

 


Студент Мартиць О. презентує доповідь на Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих ортодонтів, яка проводилась за ініціативи Асоціації ортодонтів України (м. Київ,  30 вересня 2023 р.)

Студентка Галайда Д. презентувала доповідь на тему «Дослідження розподілу шаблонів  оклюзійних контактів осіб молодого віку за допомогою BRUXCHECKER®» (науковий керівник – к.мед.н., ас. Мартиць Ю.М.) на Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих ортодонтів (м.Київ, 30 вересня 2023 р.).

Учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих ортодонтів (м.Київ, 30 вересня 2023 р.).


На XXVII конгресі студентів та молодих учених «Майбутнє за наукою», який відбувся в Тернополі 10-12 квітня 2023 року в секції «Стоматологія» студенти Мартиць Остап і Галайда Дарина посіли 2 місце.

Студенти-гуртківці кафедри дитячої стоматології періодично проводять санітарно-просвітницьку роботу в дитячих дошкільних закладах (2023 рік).


Студенти-гуртківці  проводять Урок гігієни в дитячому дошкільному закладі (2023 рік).


Участь студентів-гуртківців кафедри дитячої стоматології в конференціях (2022/2023 навчальний рік)

Список друкованих праць гуртківців.

1.     Бородько Н.А., Гевкалюк Н.О. Оцінка стану гігієни порожнини рота у дітей із епілептичною хворобою /Мат. XXVII конгресу студентів та молодих учених «Майбутнє за наукою». Тернопіль, 10-12 квітня 2023 р. – С.  70.

2. Назаренко І.В., Гевкалюк Н.О. Оцінка ефективності лікування карієсу зубів у дітей із використанням «Icon» /Мат. XXVII конгресу студентів та молодих учених «Майбутнє за наукою». Тернопіль, 10-12 квітня 2023 р. – С. 76-77.

3. Добровольський Д., Гевкалюк Н.О. Оцінка інформованості лікарів-стоматологів щодо внутрішньо-кореневої резорбції зубів /Мат. XXVII конгресу студентів та молодих учених «Майбутнє за наукою». Тернопіль, 10-12 квітня 2023 р. – С. 72.

4.  Пинда Б., Гевкалюк Н.О. Визначення інтенсивності карієсу зубів у дітей, хворих на ДЦП  /Мат. XXVII конгресу студентів та молодих учених «Майбутнє за наукою». Тернопіль, 10-12 квітня 2023 р. – С. 77.

5. Горохівський І., Скушка П., Пинда М. Вивчення стану гігієни порожнини рота у дітей, хворих на ДЦП /Мат. XXVII конгресу студентів та молодих учених «Майбутнє за наукою». Тернопіль, 10-12 квітня 2023 р. – С. 72.

6.     Мартиць О., Галайда Д., Мартиць Ю. Вивчення розподілу шаблонів  оклюзійних контактів осіб молодого віку за допомогою BRUXCHECKER® /Мат. XXVII конгресу студентів та молодих учених «Майбутнє за наукою». Тернопіль, 10-12 квітня 2023 р. – С. 75-76.

7. Маслій О., Лучинська Ю., Видойник О., Кучирка Л., Посоленик Л., Бігуляк Г. Поширенність стоматологічних захворювань у дітей, які проживають в зоні дії інгаляційних ксенобіотиків /Мат. XXVII конгресу студентів та молодих учених «Майбутнє за наукою». Тернопіль, 10-12 квітня 2023 р. – С. 76.

8.     Сенчак І., Посоленик Л., Лучинська Ю., Видойник О., Кучирка Л., Бігуляк  Г. Особливості структурної перебудови піднижньощелепної залози в умовах пострезекційної легеневої гіпертензії та при декомпенсації легеневого серця /Мат. XXVII конгресу студентів та молодих учених «Майбутнє за наукою». Тернопіль, 10-12 квітня 2023 р. – С. 78.

9.     Шанайда Ю., Авдєєв О. Аналіз сучасних підходів щодо вибору ефективних методів досліджень захворювань тканин пародонта в умовах in vivo /Мат. XXVII конгресу студентів та молодих учених «Майбутнє за наукою». Тернопіль, 10-12 квітня 2023 р. – С. 79.

10.            Шкляр Х., Авдєєв О. Розробка методик опитування батьків дітей молодшого віку щодо оцінки особливостей харчування /Мат. XXVII конгресу студентів та молодих учених «Майбутнє за наукою». Тернопіль, 10-12 квітня 2023 р. – С. 80.

11.            Бурячек Д., Видойник О., Лучинська Ю., Кучирка Л., Посоленик Л., Бігуляк Г. Епідеміологічне дослідження дітей із поєднаним перебігом бронхіальної астми та атопічного хейліту /Мат. XXVII конгресу студентів та молодих учених «Майбутнє за наукою». Тернопіль, 10-12 квітня 2023 р. – С. 70.

12.            Мартиць Ю.М. Мартиць О.Ю., Галайда Д.С. Діагностичні помилки на різних рівнях надання медичної допомоги. Мат. V наукового симпозіуму з міжнародною участю з громадського здоров’я «Громадське здоров’я в соціальному і освітньому просторі –виклики в умовах воєнного стану та перспективи розвитку». м. Тернопіль, 27-28 вересня 2023 року. Тернопіль, ТНМУ, «Укрмедкнига». 2023. С.85-87.

13.            Галайда Д. Дослідження розподілу шаблонів  оклюзійних контактів осіб молодого віку за допомогою BRUXCHECKER® /Мат. Всеукр. наук.-практ. конференції молодих ортодонтів. Київ, 30 вересня 2023 р. – С. 34-37.

14.            Мартиць О., Кушнір А. Способи та методи дисталізації молярів. /Мат. Всеукр. наук.-практ. конференції молодих ортодонтів. Київ, 30 вересня 2023 р. – С. 31-33.


XXVI Міжнародний медичний конгрес студентів та молодих вчени (2022 р.).

 


Участь гуртківця кафедри дитячої стоматології у Конкурсі 2021/22

Стипендіальної програми «Завтра.UA»

Благодійна організація «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива» в рамках реалізації благодійної програми: «Стипендіальна програма «Завтра.UA» проводила відкритий конкурс для добору обдарованих і цілеспрямованих студентів провідних закладів вищої освіти України.

Конкурсну роботу (студентське дослідження) на тему «Стан неспецифічної резистентності слизової порожнини рота пацієнтів, у анамнезі яких гостра респіраторна хвороба Сovid-19» було виконано студентом 4 курсу стоматологічного факультету Лисюком Максимом Вікторовичем під керівництвом проф. Гевкалюк Н.О.


Під керівництвом куратора СНТ кафедри дитячої стоматології Гевкалюк Н.О. студенткою Тильчак Я.Є. в співавторстві з аспіранткою кафедри Древніцькою Р.О. було підготовлено та опубліковано тези «Оцінка ефективності лікувально-профілактичних заходів у пацієнтів, хворих на хронічний катаральний гінгівіт» на XXVII Міжнародну науково-практичну конференцію молодих вчених та студентів «Topical issues of new medicines development», присвячену 150-річчю з дня народження М.О. Валяшка (Харків, 18-19 березня 2021 р.).  В травні 2021 року  студентка Тильчак Я.Є. та Древніцька Р.О. взяли участь у роботі 75-ої Міжнародної науково-практичної конференції «Modern Medicine and Pharmacy: new approaches and current research», яка відбувалась у Самарканді (Узбекистан) із доповіддю «Клиническая эффективность лечебно-профилактических средств гигиены при хроническом катаральном гингивите».

До 35-річниці Чорнобильської катастрофи були приурочені ряд конференцій, зокрема ІІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «У світі хімії: до 35 річниці аварії на ЧАЕС» (м. Житомир, 27 квітня 2021), на якій студентка Тильчак Я.Є. презентувала доповідь «Оцінка ефективності карієспрофілактичного комплексу в дітей, які мешкають в зоні посиленого радіоекологічного контролю». Ця ж студентка представила свою роботу «Оцінка стану твердих тканин зубів у  дітей, які мешкають в зоні посиленого радіоекологічного контролю» на Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених та студентів з міжнародною участю, присвяченій дню науки «Сучасні аспекти медицини та фармації – 2021» On-line (15-16 квітня 2021р., м. Запоріжжя). До участі в роботі конференції, одним із напрямків роботи якої є медичні науки, запрошувались студенти, магістранти, аспіранти, викладачі та інші представники наукової спільноти. Гуртківці кафедри висловили бажання поділитись своїми думками про проблеми сучасної науки та практики. За результатами конференції видано збірник наукових робіт.

Вже традиційно студенти факультету під керівництвом викладачів кафедри приймають участь у роботі міжнародного конгресу студентів і молодих вчених, який відбувається на базі НОК «Червона калина» (цьогоріч він проходив у режимі On-line). Під керівництвом Гевкалюк Н.О. студентка Тильчак Я. Є. презентувала доповідь «Стан тканин пародонта в дітей з психоневрологічними захворюваннями» за результатами клінічного стоматологічного обстеження дітей з особливими потребами, якими опікується Благодійна організація «Дім милосердя» (м.Чортків).

Студенти-гуртківці кафедри дитячої стоматології періодично проводять санітарно-просвітницьку роботу в дитячих дошкільних закладах, навчаючи дітей  молодшого віку із використанням фантомів щелеп правильному догляду за зубами.


В листопаді під керівництвом куратора СНТ кафедри  дитячої стоматології Гевкалюк Н.О. та доцента кафедри Пудяка В.Є. студенткою 3 курсу 5 групи Тильчак Я.Є. було підгогтовлено та надіслано тези «Сучасні освітні технології в мотивації навчальної діяльності студентів-стоматологів» на VI Міжнародну наукову конференцію «Perspectives of Science and Education», яка відбулась в Нью- Йорку, США, 14 грудня 2020 р. До участі в роботі конференції, одним із напрямків роботи якої є медичні науки, запрошувались студенти, магістранти, аспіранти, викладачі та інші представники наукової спільноти. Гуртківець кафедри висловила  бажання поділитись своїми думками про проблеми сучасної науки та практики. За результатами конференції буде сформовано збірник наукових робіт.

Участь гуртківця кафедри дитячої стоматології у II-Міжнародній олімпіаді студентів медичних ВУЗів (Самарканд, Узбекистан)

 

З метою популяризації знань в галузі стоматології та підвищення зацікавленості студентів до навчальної діяльності та науки, створення можливостей для прояву студентами наукового та творчого потенціалу відбулась II-Міжнародна олімпіада студентів медичних ВУЗів, яка проводилась у Самарканді (Узбекистан). В олімпіаді, яка, взяла участь студентка-гуртківець кафедри  Харкевич Наталія.

 Олімпіада проводилась онлайн в два тури – тестування, усна співбесіда, розв’язання ситуаційних задач та оцінка практичних навичок. За результатами Олімпіади студентка 5 курсу Наталія Харкевич показала високі теоретичні знання та досконалі практичні навички та отримала сертифікат учасника Міжнародної Олімпіади.

Участь гуртківця кафедри дитячої стоматології у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт – 2021/22

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт проводився в два тури: І тур – листопад 2021- січень 2022 року (в навчальному закладі - ТНМУ), ІІ тур – у лютому- квітні 2022 року (в затверджених МОН базових закладах вищої освіти – в Полтавському державному медичному університеті). Свою наукову роботу на тему «Особливості формування хронічного гіпертрофічного гінгівіту в дітей з епілептичною хворобою», виконану під керівництвом проф. Гевкалюк Н.О., представила студентка 5 курсу Харкевич Наталія. За результатами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт студентка-гуртківець посіла призове місце.


Студети   вивчають методи лікування зубо - щелепних аномалій та деформацій у дитячому віці. На даному засіданні студенти представляють презентацію на тему: "Інтраальвеолярна трансплантація", що представляє хірургічний метод вирівнювання зубів. На цьому засіданні ми також розібрали головні аспекти взаємодії ортодонтичного лікування ретинованих та дистопованих зубів в альвеолярному паростку, що відображається однією з різних проблем у розділі хірургічної стоматології.

На засіданні студентського наукового гуртка ми розбираємо із студентами-гуртківцями всі види терапевтичного інструментарію та особливості його використання в залежності від клінічної ситуації. Ми вивчили щипи для видалення зубів на верхньому та нижньому щелепах молочного та постійного прикусів, бачимо та особливості роботи з елеваторами. Студенти мали змогу самостійно підібрати відповіді на методи та засоби для проведення модельованої роботи з операцій

асист. Мартиць із гуртківцями кафедри на стоматологічній виставці м. Львів (2020рік)

Під час засідання студентського наукового гуртка студенти мають змогу вивчати сучасні методи лікування зубо - щелепних аномалій та деформацій в дитячому віці. На даному засіданні студенти представляли презентацію на тему: “Інтраальвеолярна трансплантація” що являється хірургічним методом вирівнювання зубів. На цьому засіданні ми також розібрали головні аспекти взаємодії ортодонтичного лікуванняї ретинованих та дистопованих зубів у альвеолярному паростку що являється однією із важливих проблем у розділі хірургічної стоматології.

На засіданні студентського наукового гуртка ми розбираємо із студентами-гуртківцями всі види терапевтичного інструментарію та особливості його використання в залежності від клінічної ситуації. Ми вивчали щипці для видалення зубів на верхній та нижній щелепах молочного та постійного прикусів, види та особливості роботи з елеваторами. Студенти мали змогу самостійно підібрати відповідні методи та засоби для проведення модельованої викладачем операції.

Розбір з гуртківцями клінічного випадку (2019 рік)

Волонтерська робота гуртківців. Як відомо, ТДМУ уклав договір із Благодійною організацією «Дім милосердя» (м.Чортків), що опікується дітьми з особливими потребами, які опинились в скдадних життєвих обставинах і потребують допомоги, захисту та підтримки. Викладачі кафедри дитячої стоматології надають консультативно-лікувальну допомогу дітям центру, підтримка яких є дуже важливою. Учасники цього важливого медико-соціального проекту є студенти-гуртківці та викладачі кафедри дитячої стоматології.

Так, 15 листопада в «Домі милосердя» студентами-стоматологами було проведено «Урок здорової усмішки» - театралізовану інформаційно-просвітницьку виставу, авторами віршованого сценарію та тексту пісень якої були студенти-гуртківці. Було провено також вікторину, в ігровій формі надавались дітям рекомендації щодо догляду за зубами.

За ініціативи ппроректора з науково-педагогічної та лікувальної роботи професора Запорожана С.Й.  було закуплено подарунки дітям – зубні пасти та зубні щітки відповідно до віку та стоматологічного статусу. Така специфічна форма організації пізнавальної діяльності студентів сприяє формуванню комунікативних, професійних умінь і навичок, створює такі умови навчання, за яких студент відчуває свою здатність до взаємодії, діалогу, успішність, інтелектуальну спроможність. 

За проведену роботу Благодійна організація «Дім милосердя» висловила подяку студентам.

Урок гігієни в домі милосердя м. Чортків (2018 рік)

Просвітницька робота з вихованцями дитячого будинку м. Чортків (2018рік)

Щирі слова подяки нашим гуртківцям (2018рік)