Здобутки гуртківців кафедри дитячої стоматології за 2023/2024 навчальний рік
Засідання студентського наукового гуртка кафедри дитячої стоматології відбувається щомісяця згідно погодженого графіка. На засіданнях гуртка розглядаються актуальні питання профілактики стоматологічних захворювань у дітей, актуальні питання дитячої терапевтичної стоматології, дитячої хірургічної соматології, ортодонтії, питання естетичної реставрації зубів і основи незнімної ортодонтичної техніки. Гуртківці мають змогу оволодівати методами наукового дослідження, розширювати теоретичний кругозір не тільки в галузі стоматології, але й в суміжних дисциплінах.
Для добору обдарованих і цілеспрямованих студентів провідних закладів вищої освіти України Благодійна організація «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива» в рамках реалізації благодійної програми «Стипендіальна програма «Завтра.UA» проводила відкритий конкурс. Конкурсну роботу (студентське дослідження) на тему «Стан неспецифічної резистентності слизової порожнини рота пацієнтів, у анамнезі яких гостра респіраторна хвороба Сovid-19» було виконано студентом-гуртківцем Лисюком Максимом Вікторовичем під керівництвом проф. Гевкалюк Н.О. Стипендіальна програма «Завтра.UA» має на меті сприяти формуванню та зміцненню нового покоління інтелектуальної та ділової еліти країни, виховувати нове покоління українців із відмінною освітою та сильним почуттям громадянської відповідальності. Конкурсна робота Лисюка М. була виконана в рамках діяльності наукового гуртка кафедри дитячої стоматології. Під час першого туру конкурсу Стипендіальної програми «Завтра.UA» було оцінено рекомендаційний і мотиваційний листи та обґрунтування дослідження, під час другого – саму конкурсну роботу та наукову діяльність апліканта, за результатами конкурсного відбору Лисюка М. було відібрано як учасника Стипендіальної програми «Завтра.UA» 2023/2024р.р.
Крім семінарських обговорень актуальних проблем дитячої стоматології, де гуртківці підвищують рівень фахових знань, вони також мають можливість відпрацьовувати та удосконалювати практичні навички у фантомному залі кафедри.
Студенти-гуртківці кафедри дитячої стоматології періодично проводять санітарно-просвітницьку роботу в дитячих дошкільних закладах, в молодших класах загально-освітніх шкіл, а також у Благодійній організації «Благодійний фонд «РОКАДА» (м. Чортків), навчаючи дітей дошкільного та молодшого шкільного віку правильному догляду за зубами із використанням муляжів, фантомів щелеп.
За звітний період – 2023/2024 навчальний рік – на кафедрі було створено дві проблемні групи СНТ. На засіданні кафедри (протокол № 1 від 6 лютого 2023 р.) було розглянуто питання «Про створення проблемних груп студентського наукового гуртка».
Зважаючи на зацікавленість студентів-гуртківців актуальними питаннями сучасної ортодонтії, вважали за доцільне створити при постійно діючому студентському науковому гуртку проблемні групи з ортодонтії за наступними тематиками: «Ортодонтичне лікування вторинних зубо-щелепних аномалій зубів, зубних рядів і прикусу в пацієнтів з вторинною адентією зубів у комплексному плані стоматологічного лікування» (керівник – к. мед. наук, доц. Михайлюк В.М.) та «Комплексний підхід в розв’язанні актуальних питань міждисциплінарної стоматології» (керівник – к. мед. наук, ас. Мартиць Ю.М.).
Студенти Мартиць О. та Кушнір А. із проблемної групи з ортодонтії при постійно діючому студентському науковому гуртку приймав участь в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих ортодонтів, яка проводилась за ініціативи Асоціації ортодонтів України (м. Київ, 30 вересня 2023 р.). Вони виступили з доповіддю на тему «Способи та методи дисталізації молярів» (науковий керівник – к.мед.н., ас. Мартиць Ю.М.). На цій же конференції студентка Галайда Д.С. презентувала доповідь на тему «Дослідження розподілу шаблонів оклюзійних контактів осіб молодого віку за допомогою BRUXCHECKER®» (науковий керівник – к.мед.н., ас. Мартиць Ю.М.).
Вже традиційно студенти-гуртківці під керівництвом викладачів кафедри приймають участь у роботі міжнародного конгресу студентів і молодих вчених. 2023/2024 навчального року гуртківці кафедри взяли участь у роботі XXVII конгресу студентів та молодих учених «Майбутнє за наукою», який відбувся в Тернополі 10-12 квітня 2023 року.
Під керівництвом відповідального за роботу проблемної групи з ортодонтії СНТ кафедри к.мед.н., ас. Мартиця Ю.М. було підготовлено та презентовано доповідь на тему «Вивчення розподілу шаблонів оклюзійних контактів осіб молодого віку за допомогою BRUXCHECKER®» (доповідачі – студенти ІІ курсу Мартиць О., Галайда Д.). В секції «Стоматологія» студенти Мартиць Остап і Галайда Дарина посіли 2 місце.
Під керівництвом проф. Авдєєва О.В. було підготовано та опубліковано тези доповідей Шанайди Ю. на тему «Аналіз сучасних підходів щодо вибору ефективних методів досліджень захворювань тканин пародонта в умовах in vivo» та Шкляр Х. на тему «Розробка методик опитування батьків дітей молодшого віку щодо оцінки особливостей харчування».
Під керівництвом проф. Гевкалюк Н.О. було підготовано та опубліковано тези доповідей Бородько Н.А. на тему «Оцінка стану гігієни порожнини рота у дітей із епілептичною хворобою»; Назаренко І.В. на тему «Оцінка ефективності лікування карієсу зубів у дітей із використанням «Icon»; Добровольського Д. на тему «Оцінка інформованості лікарів-стоматологів щодо внутрішньо-кореневої резорбції зубів; Пинди Б. на тему «Визначення інтенсивності карієсу зубів у дітей, хворих на ДЦП».
Під керівництвом доц. Пинди М. було підготовлено та опубліковано тези доповіді Горохівського І., Скушки П. на тему «Вивчення стану гігієни порожнини рота у дітей, хворих на ДЦП».
Під керівництвом доц. Видойник О. було підготовлено та опубліковано тези доповіді Бурячек Д. на тему «Епідеміологічне дослідження дітей із поєднаним перебігом бронхіальної астми та атопічного хейліту».
Під керівництвом доц. Лучинської Ю. було підготовано та опубліковано тези доповіді Маслій О. на тему «Поширенність стоматологічних захворювань у дітей, які проживають в зоні дії інгаляційних ксенобіотиків».
Під керівництвом доц. Посоленик Л. було підготовано та опубліковано тези доповіді Сенчак І. на тему «Особливості структурної перебудови піднижньощелепної залози в умовах пострезекційної легеневої гіпертензії та при декомпенсації легеневого серця».